• +355 69 604 5999

Klitharaq me mish qingji të pjekur

Ingredientët

1.) 500gr mish qingji i pjekur pa kocka
2.) 1 koker qepë
3.) 2 thelpinj hudhër
5.) Piper i zi
6.) Kripë
7.) 1/2 gote verë të bardhë
8.) 500gr klitharaq
9.) Majdanoz

Mënyra e Gatimit

Vendosim në një tigan pak vaj, shtojmë qepën dhe hudhrën e kaudisim pak.Më pas shtojmë klitharaqin sa te marrë një ngjyrë si të kuqe, e shuajmë me verë shtojmë 1 liter ujë majdanos e rregullojmë me kripë dhe piper të zi.Në fund e fusim në furrë 200 gradë për 20 min dhe shërbehet e ngrohtë.

There are no comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

en_USEnglish
sqAlbanian en_USEnglish